Our Blog

Elegantsed Kizomba tantsu liikumised

Kizomba on populaarne tantsustiil, mis ilmus 1970-ndatel Angolas. Ta esindab romantilised sensuaalsed, aeglased liigutused traditsioonilisest Angola tantsust, mille nimetus on semba. Suurem osa kizomba lauludest on portugali keeles.

 

Aafrika sõna “kizombadas” on tõlgitud nagu pidu, festival. See on väga populaarne rahvuslik Angola tants, mida saab võrrelda käesoleva karnavaliga.

 

Kizomba tantsitakse kogu maailmas, kuid kõige populaarsem see stiil on Portugalis, Brasiilias, Angolas ja teistes riikides, kus peamine keel on portugali keel. Kizomba põhimõte on väga lihtne – tuleb täielikult lahustuda muusikas ja partneris. Silmad on suletud, partneri käsi on vöökohal, kaks keha justkui muutuvad ühtsena ja liiguvad muusika rütmis. See väga intiimne tants hõlmab aeglaseid liikumisi ja kiiremaid sammud. See tõeliselt sensuaalne tants ei jäta kedagi ükskõikseks. Kizomba on võimeline tooma ellu midagi uut ja põnevat, see avab maailma ja toob samal ajal harmooniat.

 

Kizomba ei ole raske tantsida. Oluline on vaid soov õppida ja tunda huvi ebatavalise kaasaegse aafrika muusika vastu.

 

Kaua arvati, et kizomba tantsitakse ainult selleks et flirtida, aga nüüd on see täiesti iseseisev stiil. On arvamus, et kizomba on parim viis väljendada oma emotsioone.

 

Kogu maailmas korraldatakse kizomba festivale, nagu Palm Beach Kizomba Festival (PBKF), Africadancar, Austria Vienna Sexy & Sensual Latin Festival, Estonia Tallinn Salsa Congress ja teised.

 

Kõigile kizomba fännidele pakutakse suurepärane võimalus osaleda uskumatus sündmuses, mis toimub Tallinnas. 15 juulis tantsustuudios RMagination toimub meistriklass ja pidu, kus on peamine külaline on tuntud Kizomba ja Urban Kizomba tantsija ja samuti koreograaf JD Deceus