Our Blog

Bachata: minu esimene kogemus

Ma hiljuti külastasin bachata trenni RMagination tantsustuudios Tallinnas. Bachata on üks populaarsematest paaritantsudest.

 

Tahan alustada sellest, et tantsida ma eriti ei oska, ja enne seda praktiliselt mitte midagi ei teadnud bachatast. Ma lugesin mitmeid artikleid enne tundi ja jõudsin järeldusele, et oleks hea tantsida bachata koos oma noormehega. See tundus mulle huvitavaks võimaluseks veeta õhtu ja proovida midagi uut ja erinevat.

 

Ma sain teada, et bachata on pärit Dominikaani Vabariigist 20. sajandil. See tantsu stiil on otseselt seotud bachata muusikaga.

 

Niisiis, ma tulin oma esimese trenni koos partneriga, mis ei ole ka tantsija. Algselt tahtsime minna algajate gruppi, kuid selgus, et see õppetund algas varem, ja lõpuks tuli meil õppida tantsu edasijõudnute tantsijatega. Mõned tulid kahekesi, mõned üksi. Kuid mis meid tõeliselt üllatas, et tantsides on vaja muuta partnerid! Meie aga otsustasime tantsida ainult koos, sest meil oli võrdselt madal kvalifikatsioon ja me tahtsime õppida just paaris omavahel.

 

Treening kestis 55 minutit. Tund algas soojendusega ja põhi sammudega. Meie instruktor, Azael Salazar, tantsis koos oma partneriga. Meil oli vaja jälgida neid ja korrata samu liigutusi muusika rütmis.

 

Azael Salazar and his partner

Pealtnäha keerulist midagi ei ole, aga me pidevalt eksisime ja oli vaja uuesti alustada. Samal ajal, kui teised õpilased tegid järgmised liikumised, meil oli veel vaja jätta meelde põhilised sammud. See ei ole nii lihtne nendele, kes ei olnud kunagi seotud tantsuga. Aga me kiiresti saime kaasatud protsessi ja tegime endast parima.

 

Bachata tantsitakse energilise muusika taustal. Liikumised on lihtsad ja üsna kerged, kuid samas piisavalt intiimsed. Kui tantsida koos oma kallimaga, siis sa tunned kirge ja armastust, aga kui partner on võõras ja sulle üldse ei meeldi, siis… hmm, kõik mis jääb on pikisilmi oodata, millal sa saad kedagi parema.

 

Kui Azael näitas mõned liigusuted minu noormehele, tantsides minuga koos, olen ma tundnud, et ta viib tantsu ja teab täpselt, mida teeb. Aga kui partner on algaja, siis ta sõtkub su jalad.

 

Ma olen peaaegu kindel, et bachata on suurepärane võimalus saada uusi tutvusi, leida sõpru ja isegi armastuse. Aga see tants vaevalt sobib neile, kes tunnevad ebamugavust, tantsides liiga lähedal täiesti võõrade inimestega. Võib olla, bachata nii populaarne soojades riikides, sest inimesed seal on rohkem avatud.

 

Minu esimene bachata kogemus ei olnud väga rõõmus, sest ma ei ole tantsija, ja see õppetund ei olnud erand. Aga ma kindlasti soovitaks seda tantsu stiili neile, kes tahavad proovida midagi tõeliselt lõbusat ja huvitavat.

 

Külastada meelepärast bachata saab Tallinnas, RMagination tantsustuudios. Stuudio asub kesklinnas, kuhu hõlpsasti saab tulla bussi või autoga. Ärge muretsege, kui koolituse tase on üsna madal, sest tunnid toimuvad mitte ainult edasijõudnutele, kuid ka algajatele. Andekas õpetaja Azael Salazar veedab trenni heas tujus ja aitab parandada oma oskusi ja õppida uusi liigutusi.

 

Lugege läbi minu artikkli esimesest kogemusest Cardio balleti trennis, ja võib olla see aitab valida sobiva treeningu RMagination tantsustuudios.