Our Blog

Kuidas breiktants ilmus Tallinnas?

Esimene breiktantsu laine tuli Eestisse peale 1980 aasta, sel ajal kui riik oli veel Nõukogude Liidus. Breiktantsu mood tuli Ameerikast ja hip-hoppi kultuur sai populaarseks noorte seas.

 

Pikka aega arenes ainult ülemine breik. 80-ndatel oli raske saada täielikku infot Läänest, nii et breiktantsu areng ei olnud päris täisväärtuslik.

 

Alumine break ilmus nõukogude territooriumil 5 aasta hiljem. Just sellepärast Eesti breiktantsijad jäid maga oma lääne kolleegidest.

 

Juba 1985-ndal aastal Eestis olid läbi viidud kohalikud peod, kus b-boys näitasid oma breiki oskuseid. Breik battlid ka hakkasid arenema. Sageli brektantsijad Venemaalt ja teistest balti riikidest tulid Eestisse, et osaleda võistlustel.

 

Tänapäeva breiktants on veel kõrgemal tasemel. Kuna praegu mitte miski ei takista vahetada infot kahe riigi vahel, kaasaegne breiktants on väga mitmekesine. Tallinnas on avatud palju tantsustuudiod, kus õpetatakse huvilisi igas vanuses breiki tantsima.

 

Edukas tantsustuudio RMagination Dance Studio, mis asub Tallinna kesklinnas, pakub oma klientidele erinevaid tantsutrennid. Üks populaarsemaid stiili meie stuudios on break, mida õpetab professionaalne tantsija ja mitmete võistluste meister Supermihanizm. Trennis saab mitte ainult parandada oma tantsu oskusi, vaid ka valmistuda võistlusteks ja osaleda erinevates üritustes.