Our Blog

Mida kujutab endast breiktants täna?

Breiktants hakkas koguma populaarsust 1980-ndatel ja 1990-ndatel aastatel. Paljud tantsijad alustasid samal ajal oma karjääri kinodes, teatris ja telesaadetes. Täna breiktantsu õppetunnid toimuvad kogu maailmas. Breiktantsu treeningud aitavad arendada jõudu, tasakaalu ja loovuse.

 

Selle tantsustiili järgijaid nimetatakse b-boy ja b-girl. Tuntud diskor Kool Herz mõtles välja neid originaalseid nime, mis kirjeldavad tantsijad. Ta märkis ka, et mõiste “breiking” tuli sõnast “break-beat”, mis slängis tähendab “aktiivselt liikuma”, “olla erutatud”.

 

Kuigi breaktants omandab üsna konkreetseid stiile ja liigutusi, paljud breaktantsijad kombineerivad mitmeid muid tantsustiile selleks, et luua midagi erilist ja uut.

 

Täna battlid sageli toimuvad breiktantsu eriüritustel. Põhilised breiktantsu võistlused toimuvad igal aastal Ameerikas, Jaapanis, Venemaal, Inglismaal ja Saksamaal.

 

Break-turniir Battle of the year (BOTY) oli loodud 1990. aastal Saksamaal. Seda loojaks peetakse Thomasi Hergenroverit. See on esimene rahvusvaheline b-boy battle. Hiljem see hakkas toimuma teistes riikides: Jaapanis, Iisraelis, Zimbabwes, Indoneesial, Alžeerial ja Balkanidel. Selle battli võitjad saavad võimalust osaleda finaali võistlustel Prantsusmaal.

 

The Notorious International Breakdance Event on breiktantsu võistlus, mis oli asutatud 1998. aastal Hollandis. See erineb teistest break-battlidest, sest seal puudub kohtunikekogu. Vaatajad ise valivad selle turniiri võitjaid.

 

  1. aastal ilmus iga-aastane breik-battle Red Bull BC One, mille organisaator on firma Red Bull. See turniir toimub erinevates linnades ja selle osalejaid valitakse 16 parimatest break-tantijatest. Selle võistluste käigus oli tehtud palju breiki maailmarekordi.
  1. aastal Rotterdamis asutati Breiktantsu meistrivõistluseid World B-boy Classic. Sel võistlusel breiktantsijad “võistlevad” üks-ühele. Kohtunikud ise valivad osalejaid, kes ei ole varem kohtunud tantsupõrandal.
  1. aastal Prantsusmaal loodi turniiri Chelles Battle Pro. See on jagatud kahte vanusegruppi. Ühes on kaasatud lapsed, teises osaleb kaheksa b-boy gruppi. Mõned neist esialgu võistlevad oma linnades, teised aga saavad kutse lõplikku etappi.
  1. aastal Taanis ilmus breiktantsu meistrivõistlus Floor Wars. Kaheksa rahvusvahelisi võistkonda osalevad iga aasta ja näitavad oma võimeid ja oskusi publiku ees.

 

Lõuna-Koreas on olemas ka üks break-turniir, mis loodi 2007 aastal. Selle nimi on Respect 16 Korea. Võistlusel osaleb 16 võistkonda ja neid hinnatakse viie kriteeriumi järgi: baas, elujõu, võitlusvaim, originaalsus, ellurakendamine.

Breakdance-WhatBreakDancingIsBecomingToday